Unieke actie radiostations voor steun aan Goede Doelen
De landelijke en regionale commerciële en publieke radiostations, verenigd in RAB, Radio Advies Bureau starten 5 januari 2009 een bijzondere actie samen met tien goede doelen. Via een grootschalige radiocampagne op maar liefst vierenveertig zenders wordt het publiek gevraagd om op de website www.geefnu.nl geld te geven aan een goed doel.
RAB heeft het initiatief overgenomen van het Amerikaanse Ad Council. De doelstelling van de actie is tweeledig: zoveel mogelijk geld inzamelen voor de goede doelen én op een bijzondere manier laten zien dat radio een effectief en voordelig reclamemedium is. RAB zal de resultaten van de campagne (zoals sitebezoek en ingezamelde geld) na afloop van de actie bekend maken.
Op de website www.geefnu.nl staan tien goede doelen centraal: Hersenstichting Nederland, Nationaal Fond Kinderhulp, Nationaal Fonds Ouderenhulp, Fond Verstandelijk Gehandicapten, Stichting Spieren voor Spieren, Landelijke StichtingTegenZinloosGeweld, ChildsLife International, Stichting Oogfonds Nederland, AMREF Flying Doctors en Fonds Slachtofferhulp. Al deze Goede Doelen bezitten het officiële keurmerk van het CBF (Centraal Bureau Fondsenwerving).
De goede doelen verwelkomen het initiatief: “We zijn bijzonder blij met het initiatief Geefnu.nl van de publieke en commerciële radiostations. Dankzij donaties kunnen wij ons werk in Afrika voortzetten”, aldus Linda Hummel, hoofd Communicatie en Fondsenwerving van AMREF Flying Doctors.
De radiocampagne loopt van 5 januari tot uiterlijk 31 januari 2009 en is ontwikkeld door het reclamebureau Fellows. De campagne bestaat uit vier indringende commercials die ingaan op het feit dat mensen vaak bijna geven, maar dat bijna geven hetzelfde is als helemaal niets geven. De commercials zijn ingesproken door Bram van der Vlugt en Marlous Lazal. Ontwerpbureau Basisidee tekende voor de realisatie van de website.
